Quick Charge 3.0 nie jest nowością na rynku. Technologia szybkiego ładowania została wprowadzona już w 2016 roku przez firmę Qualcomm. Jej głównymi odbiorcami są w szczególności użytkownicy urządzeń mobilnych. Sprzęt skutecznie rozwiązuje problemy z szybko rozładowującą się baterią w smartfonach i koniecznością szukania dostępu do gniazdka lub innego źródła prądu.
Korzyści zakupu powerbank z Quick Charge 3.0
- Ekspresowe ładowanie –większość urządzeń powerbank to godziny oczekiwania na pełne uzupełnienie energii, niezbędnej do dalszego korzystania ze smartfona, tabletu, czytnika e-booków, czy laptopa. Te prawdziwe kombajny mocy oferują cztery razy szybsze ładowanie niż standardowe metody. Z Quick Charge 3.0 pełne naładowanie sprzętu zajmuje 35 minut.
- Dostęp do szybkiej energii zawsze pod ręką – zadaniem powerbank z Quick Charge 3.0 jest bezproblemowe naładowanie sprzętu w podróży, na wakacjach, w drodze do czy z pracy, delegacji, podróży biznesowej. Powerbanki z Quick Charge 3.0 to prawdziwy must have dla każdego, kto potrzebuje szybkiego naładowania telefonu, czy innego podręcznego urządzenia.
- Standardowy kabel USB 2.0 – Quick Charge 3.0 nie wymaga specjalnych kabli. Praca urządzenia ogranicza się do ~2,0 A, czyli tych samych parametrów, które posiadają kable USB 2.0. Istnieje możliwość ładowania napięciem od 3.6 do 20 V.
Wady technologii
Pełne wykorzystanie funkcji szybkiego ładowania jest możliwe tylko wtedy, kiedy posiadany telefon, czy inny sprzęt obsługuje technologię Quick Charge. Niezbędna jest ładowarka obsługującą Quick Charge w wersji 3.0 lub wyższej. Dopiero wówczas urządzenie podłączone do powerbank z technologią Quick Charge 3.0 będzie uzupełniać zapasy energii z oferowaną szybkością. Przed zakupem powerbank z Quick Charge 3.0 warto sprawdzić na liście Qualcomm, czy urządzenie, którym dysponujemy, posiada odpowiednią technologię.