Powerbanki 20 000 mAh

Powerbanki mogą posiadać bardzo różną pojemność. Wpływa to na cenę urządzenia oraz jego wielkość i ciężar. Z drugiej strony, są sytuacje, gdy większy powerbank może być na wagę złota. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach warto zainwestować w urządzenie o większej pojemności.

Powerbanki o pojemności 20 000 mAh

Pojemność 20 000 mAh pozwala na około siedmiokrotne naładowanie typowego smartfona. Jest to ogromny zapas energii. Doskonale nadaje się dla osób często podróżujących, które nie mają możliwości doładować swoich urządzeń w czasie drogi. Szczególnie długie wojaże całą rodziną mogą skorzystać na takim urządzeniu. Warto mieć na uwadze, że ładowania może wymagać większa ilość urządzeń: telefony, tablety, smartwatche i inne podręczne gadżety. Zwiększa to zapotrzebowanie na energię w terenie, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Powerbank można schować do samochodu lub schować do bagażnika roweru czy motoru.

Zalety powerbanków o dużej pojemności

Wśród najważniejszych zalet tego typu urządzeń można wymienić:

  • Duże zapasy energii. Wystarczą one nawet na 7 pełnych ładowań.
  • Kilka wyjść USB. Większe powerbanki posiadają od dwóch do czterech wyjść, co pozwala na ładowanie większej ilości urządzeń naraz.
  • Oszczędność miejsca. Jeden duży powerbank wymaga mniej miejsca, niż kilka osobnych. Przydatne może to być w podróży z większą ilością znajomych oraz z rodziną.

Wady powerbanków o pojemności 20 000 mAh

Każde rozwiązanie ma też swoje wady.

  • Waga. Takie urządzenia mogą ważyć nawet do 500 gram.
  • Wielkość. Jeśli nie potrzebujemy takiej pojemności, o wiele poręczniejszym rozwiązaniem są mniejsze powerbanki.
  • Długi czas ładowania. Nawet przy użyciu technologii szybkiego ładowania, czas potrzebny do zgromadzenia takiego zapasu energii będzie duży.